Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Sea in the Blood

Sea in the Blood

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Point

The Point

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love and a .45

Love and a .45

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Canterbury Tales

The Canterbury Tales

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Besida

Besida

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Coward

The Coward

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Every Man for Himself

Every Man for Himself

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Underworld

Underworld

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★
Read prior review Edit this entry  
09
Black Belt Jones

Black Belt Jones

1974
×
★★★
Edit this entry  
08
Moontide

Moontide

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Knife

The Big Knife

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rituals

Rituals

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars Kid: The Rise of the Digital Shadows

Star Wars Kid: The Rise of the Digital Shadows

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Searchers

Searchers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Breach of Trust

Breach of Trust

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fire Ted Cruz

Fire Ted Cruz

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jitterbugs

Jitterbugs

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
After the Curfew

After the Curfew

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Odds Against Tomorrow

Odds Against Tomorrow

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Seed

The Seed

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★½
Edit this entry  
24
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Three Little Pups

The Three Little Pups

1953
×
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Watch

The Black Watch

1929
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sangam

Sangam

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shaft's Big Score!

Shaft's Big Score!

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baaz

Baaz

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry