Jay D has logged 17 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wrong

Wrong

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Journey to the West: Conquering the Demons

Journey to the West: Conquering the Demons

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Unbelievers

The Unbelievers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Blue Heaven

My Blue Heaven

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bandits

Bandits

2001
×
Edit this entry  
16
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mud

Mud

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood on the Moon

Blood on the Moon

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The November Man

The November Man

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harlan County U.S.A.

Harlan County U.S.A.

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Water for Maya

Water for Maya

2000
×
★★½
Edit this entry  
01
Ondine

Ondine

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★
Read the review Edit this entry