Sort by

Conor has logged 44 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
We're No Angels

We're No Angels

1955
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stormy Monday

Stormy Monday

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fitzwilly

Fitzwilly

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Master Ninja

Master Ninja

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Read the review Edit this entry