Sort by

Christian Berger has logged 293 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
25
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Permanent Green Light

Permanent Green Light

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Golden Eighties

Golden Eighties

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Wishing Well

Wishing Well

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Crush

Crush

2001
×
★★½
Edit this entry  
29
The Captive

The Captive

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing a Song of Sex

Sing a Song of Sex

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Golden Eighties

Golden Eighties

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Jauja

Jauja

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Flower

Flower

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lesson of the Evil

Lesson of the Evil

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
Là-bas

Là-bas

2006
×
Edit this entry  
07
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Beau

Beau

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
From the Other Side

From the Other Side

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry