RSS feed for Chris
  • Fluxes

    ★★★

  • Coney Island

    ★★★

  • Ashes of Doom

    ★★

  • Aladdin and His Wonderful Lamp

    ★★★

  • Popeye the Sailor Meets Sindbad the Sailor

    ★★★★

  • Popeye the Sailor Meets Ali Baba's Forty Thieves

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★★

  • Lost Horizon

    ★★

  • Seven Samurai

    ★★★★★

  • Naked

    ★★★★★

  • Con Air

    ★★

  • The Crucified Lovers

    ★★★★

  • Marwencol

    ★★★★★

  • Phantom of the Paradise

    ★★★★

  • Halloween II

    ★★

  • Cindy Sherman: Nobody's Here But Me

    ★★★

  • The Cameraman

    ★★★★

  • Executioners from Shaolin

    ★★★