cblaze has logged 32 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crash and Burn

Crash and Burn

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hard Hunted

Hard Hunted

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Do or Die

Do or Die

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guns

Guns

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Picasso Trigger

Picasso Trigger

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Savage Beach

Savage Beach

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Malibu Express

Malibu Express

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Erotic Rites of Frankenstein

The Erotic Rites of Frankenstein

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Night of the Skull

Night of the Skull

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Le Deuxième Souffle

Le Deuxième Souffle

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Awful Dr. Orlof

The Awful Dr. Orlof

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry