cblaze has logged 128 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Girl Who Knew Too Much

The Girl Who Knew Too Much

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Legend of Blood Castle

The Legend of Blood Castle

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
So Sweet, So Dead

So Sweet, So Dead

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Burning

The Burning

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dance of the Dead

Dance of the Dead

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
Primal

Primal

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Housebound

Housebound

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BloodRayne 2: Deliverance

BloodRayne 2: Deliverance

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shark Exorcist

Shark Exorcist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry