RSS feed for Christopher
  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★★

  • Downhill

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Like a Boss

    ★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • The Kitchen

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Domino

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★