• Hustle

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Firestarter

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Father Stu

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Old

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★