Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★
Edit this entry  
11
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
From Justin to Kelly

From Justin to Kelly

2003
×
½
Edit this entry  
13
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
02
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry