Sort by

- ̗̀ caitlin ̖́- has logged 109 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
14
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read other review Edit this entry  
22
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★
Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
14
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Edit this entry  
12
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read other review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Action Point

Action Point

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry