• The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • The Best of Enemies

    ★★★½

  • Little

    ★★

  • Missing Link

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Penguins

    ★★★½

  • Captive State

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Mustang

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • Den of Thieves

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • The Book of Henry

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Cars 3

    ★★★★