Sort by

nareh has logged 121 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Edit this entry  
01
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fear City: New York vs The Mafia

Fear City: New York vs The Mafia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★
Edit this entry  
21
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Long, Hot Summer

The Long, Hot Summer

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Looking for Richard

Looking for Richard

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
Paterno

Paterno

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Me, Natalie

Me, Natalie

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jezebel

Jezebel

1938
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scarface

Scarface

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

1956
×
★★★½
Edit this entry  
13
Monsieur Verdoux

Monsieur Verdoux

1947
×
★★★½
Edit this entry  
08
People I Know

People I Know

2002
×
Edit this entry  
07
Two Bits

Two Bits

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★
Edit this entry  
06
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Gikor

Gikor

1982
×
Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★½
Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★½
Edit this entry  
15
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry