Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Giant

Giant

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Diabolic Tenant

The Diabolic Tenant

1909
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Star Boarder

The Star Boarder

1914
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Come and Find Me

Come and Find Me

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Europa

Europa

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fool's Paradise

Fool's Paradise

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry