Sort by

Caleb has logged 206 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heist

Heist

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Favorite Year

My Favorite Year

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
'G' Men

'G' Men

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Becoming Mike Nichols

Becoming Mike Nichols

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick

Trick

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Neighbours

Neighbours

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Falling Cat

Falling Cat

1894
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Boy with Cat

Boy with Cat

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghost

Ghost

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lust

Lust

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happiness

Happiness

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry