Union Bustopher has logged 402 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Martin

Martin

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Footprints

Footprints

1975
×
★★★★
Edit this entry  
26
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Antropophagus

Antropophagus

1980
×
★★★½
Edit this entry  
25
Emanuelle and Françoise

Emanuelle and Françoise

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Gothic

Gothic

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mother Joan of the Angels

Mother Joan of the Angels

1961
×
★★★★
Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Beast

The Beast

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Strange Case of Dr. Jekyll and Miss Osbourne

The Strange Case of Dr. Jekyll and Miss Osbourne

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Lizard in a Woman's Skin

A Lizard in a Woman's Skin

1971
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★
Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The River

The River

1928
×
★★★★
Edit this entry  
02
Aerograd

Aerograd

1935
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Clock

The Clock

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Zvenigora

Zvenigora

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
25
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Edit this entry  
25
Arsenal

Arsenal

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Earth

Earth

1930
×
★★★★★
Edit this entry  
21
To Whom Does the World Belong?

To Whom Does the World Belong?

1932
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Love Me Tonight

Love Me Tonight

1932
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Closed Vagina

Closed Vagina

1963
×
★★★½
Edit this entry  
20
China 9, Liberty 37

China 9, Liberty 37

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Parade

Parade

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Pearls of the Crown

The Pearls of the Crown

1937
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Finis Terrae

Finis Terrae

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Golden Coach

The Golden Coach

1952
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hallelujah

Hallelujah

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Ornamental Hairpin

Ornamental Hairpin

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Humanity and Paper Balloons

Humanity and Paper Balloons

1937
×
★★★★
Edit this entry  
14
Caught

Caught

1949
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lusty Men

The Lusty Men

1952
×
★★★½
Edit this entry