RSS feed for Hugo
  • The Bride

    ★★★

  • Creed

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • Steve Jobs

  • Room

    ★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Youth

    ★★★½

  • Mustang

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • Son of Saul

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Slow West

    ★★★½

  • Taxi

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★

  • Mistress America

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★½

  • Jersey Boys

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • American Hustle

    ★★

  • Los increíbles (Ala rota, La dama de hierro y La mujer radiactiva)

    ★★★

  • Frozen

    ★★★½

  • Saving Mr. Banks

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • August: Osage County

    ★★★

  • Wounded

    ★★★½

  • One of a Kind

    ★★½

  • Living Is Easy with Eyes Closed

    ★★★

  • Witching & Bitching

    ★★★

  • Family United

    ★★½

  • Wolf

    ★★★½

  • The Armstrong Lie

    ★★½

  • Enemy

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Enough Said

    ★★½

  • Cannibal

    ★★★

  • Rush

    ★★★½

  • Philomena

    ★★★

  • Afternoon Delight

    ★★★

  • Prisoners

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★★½

  • Rewind This!

    ★★★½

  • Scenic Route

    ★★★

  • Drinking Buddies

    ★★½

  • The Butler

    ★★★½

  • Austenland

    ★★

  • In a World...

    ★★★★

  • Don Jon

    ★★½

  • Blue Jasmine

    ★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★½

  • Sharknado

    ★★★

  • Pacific Rim

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★★

  • The Congress

    ★★★½

  • Somos gente honrada

    ★★½

  • The Square

    ★★★½

  • 15 Years and One Day

    ★★

  • Monsters University

    ★★½

  • This Is the End

    ★★★