Sort by

Cory has logged 29 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
300

300

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★
Edit this entry  
18
Life

Life

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Traitor

Traitor

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
The Fountain

The Fountain

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Munich

Munich

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beast

Beast

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry