Craig has logged 30 entries for films during June 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Confession

The Confession

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Middle of Nowhere

Middle of Nowhere

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Muhammad Ali's Greatest Fight

Muhammad Ali's Greatest Fight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hits

Hits

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Game Change

Game Change

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry