Craig has logged 42 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Calvary

Calvary

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
A Little Chaos

A Little Chaos

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Misunderstood

Misunderstood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dick

Dick

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Top Five

Top Five

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Focus

Focus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
David Bowie: Five Years

David Bowie: Five Years

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gunga Din

Gunga Din

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Everly

Everly

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry