Craig has logged 307 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Step

Step

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chasing Trane

Chasing Trane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Headless Woman

The Headless Woman

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
St. Louis Blues

St. Louis Blues

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pina

Pina

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lovely & Amazing

Lovely & Amazing

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ride the Pink Horse

Ride the Pink Horse

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Los Angeles Plays Itself

Los Angeles Plays Itself

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry