Craig has logged 23 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marketa Lazarová

Marketa Lazarová

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Z

Z

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Canoa: A Shameful Memory

Canoa: A Shameful Memory

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Detective Story

Detective Story

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Five Came Back

Five Came Back

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★
Read the review Edit this entry