Craig has logged 22 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Our Man Flint

Our Man Flint

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Screwed

Screwed

2000
×
Read the review Edit this entry  
16
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Neruda

Neruda

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Earth

Earth

1930
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Called Him Morgan

I Called Him Morgan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry