RSS feed for Craig

Craig has watched 64 films released in 2004.

  • The Aviator

    ★★★★★

  • Ocean's Twelve

    ★★★★★

  • Million Dollar Baby

  • Closer

    ★★★★★

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★★½

  • Beyond the Sea

  • Melinda and Melinda

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • A Very Long Engagement

  • Duck Season

  • Sideways

    ★★★★½

  • Finding Neverland

  • Team America: World Police

  • Final Cut: The Making and Unmaking of Heaven's Gate

    ★★★★

  • Layer Cake

  • Sky Captain and the World of Tomorrow

    ★★½

  • A Dirty Shame

  • Crash

  • I ♥ Huckabees

  • Eros

  • Birth

    ★★★½

  • Downfall

  • Kinsey

    ★★★★★

  • Collateral

    ★★★★

  • She Hate Me

  • The Village

    ★★½

  • The Manchurian Candidate

  • The Bourne Supremacy

  • Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

  • Spider-Man 2

  • DodgeBall: A True Underdog Story

  • The Terminal

  • Napoleon Dynamite

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Harold & Kumar Go to White Castle

  • 2046

    ★★★★½

  • Mysterious Skin

  • House of Flying Daggers

  • Fahrenheit 9/11

  • Z Channel: A Magnificent Obsession

    ★★★★½

  • Shrek 2

    ★★★★

  • Dig!

  • Mean Girls

  • Man on Fire

  • Ella Enchanted

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★★★

  • The Ladykillers

    ★★★

  • Jersey Girl

  • Bad Education

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • The Passion of the Christ

  • EuroTrip

  • The Girl Next Door

  • 50 First Dates

  • Before Sunset

    ★★★★½

  • Kung Fu Hustle

  • The Motorcycle Diaries

  • Saved!

  • Maria Full of Grace

  • Primer

    ★★★★

  • Garden State

  • The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

    ★★★★