Charles has logged 18 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Wind River

Wind River

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★
Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry