cecaldwell99 has logged 77 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rags

Rags

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Good on Paper

Good on Paper

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★½
Edit this entry  
05
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Antrum

Antrum

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jeff, Who Lives at Home

Jeff, Who Lives at Home

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
No Escape Room

No Escape Room

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Caché

Caché

2005
×
★★½
Edit this entry  
09
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry