Sort by

ceccc has logged 81 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Play

Play

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ray & Liz

Ray & Liz

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Love

Love

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Let's Talk About Women

Let's Talk About Women

1964
×
★★★
Edit this entry  
24
The Bones

The Bones

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Baden Baden

Baden Baden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Selfie

Selfie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
My Name Is Francesco Totti

My Name Is Francesco Totti

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Perfectly Normal Family

A Perfectly Normal Family

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rams

Rams

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hidden

Hidden

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Through the Olive Trees

Through the Olive Trees

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cuatro paredes

Cuatro paredes

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
5 Is the Perfect Number

5 Is the Perfect Number

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Belly of an Architect

The Belly of an Architect

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
Closeness

Closeness

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Secret of the Old Woods

The Secret of the Old Woods

1993
×
★★★½
Edit this entry  
21
Il Divo

Il Divo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Gruffalo

The Gruffalo

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
19
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
10 to 11

10 to 11

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Meanwhile on Earth

Meanwhile on Earth

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★
Edit this entry  
28
Slap the Monster on Page One

Slap the Monster on Page One

1972
×
★★★★½
Edit this entry