Sort by

clare 💌 has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Here Today

Here Today

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ode to Joy

Ode to Joy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
10
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
Edit this entry  
09
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Read the review Edit this entry  
09
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry