Sort by

clare 💌 has logged 37 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Searchers

Searchers

2016
×
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry