Sort by

Cecil Selwyn has logged 26 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Haze

Haze

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Sleepless

Sleepless

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★
Edit this entry  
23
Tetsuo: The Bullet Man

Tetsuo: The Bullet Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Death Note

Death Note

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★
Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Rain People

The Rain People

1969
×
★★★
Edit this entry  
19
Battle Beyond the Sun

Battle Beyond the Sun

1962
×
★★
Edit this entry  
18
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
Edit this entry  
15
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Edit this entry  
13
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★
Edit this entry  
08
V/H/S: Viral

V/H/S: Viral

2014
×
Edit this entry  
02
Pola X

Pola X

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★
Edit this entry