• The Lighthouse

    ★★★★½

  • Patricia

    ★★★★½

  • Kitbull

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Venom

    ½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Purl

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★

  • Happiness

    ★½

  • Jigsaw

    ★★

  • Justice League

  • Ketchup

    ★★★½

  • My Little Pony: The Movie

    ★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Cream

    ★★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Borrowed Time

    ★★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★½

  • Where Are They Now?

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • No Ordinary Hero: The SuperDeafy Movie

    ★½

  • Gravity

    ★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Padak

    ★★★★

  • Black Mirror: The Entire History of You

    ★★★★½

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★½

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★½

  • Beau

    ★★

  • 127 Hours

    ★★★★

  • Saw 3D

    ★½

  • Toy Story 3

    ★★★½

  • Saw VI

    ★★★

  • Where the Wild Things Are

    ★★★★★

  • 9

    ★★★★½

  • A Town Called Panic

    ★★★★

  • Up

    ★★★½

  • Who's Hungry?

    ★★★½

  • Mary and Max

    ★★★★★

  • Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

    ★★★★½

  • Saw V

    ★★½

  • Crooked Rot

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • The Mist

    ★★★★½

  • Bee Movie

    ½

  • Saw IV

    ★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★

  • Re-Animated

    ½

  • Saw III

  • Inland Empire

    ★★★★

  • Electroma

    ★★★

  • Cars

    ★★

  • Chicken Little

    ½

  • Saw II

    ★★★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★