• Thunder Force

    ★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Yes Day

    ★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Sentinelle

  • Moxie

    ★★½

  • Cherry

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Red Dot

    ★★

  • Bliss

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The Dig

    ★★½

  • Locked Down

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Sleepover

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Work It

    ★★½

  • Greenland

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Fatal Affair

    ★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Desperados

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Days of American Crime

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • All Day and a Night

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ★½

  • Extraction

    ★★

  • The Willoughbys

    ★★½