Sort by

Cedric has logged 12 entries for films during 2024.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Dune: Part Two

Dune: Part Two

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All In This Tea

All In This Tea

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In Water

In Water

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Curse

The Curse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Edit this entry