RSS feed for celestrella
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Wild Thornberrys Movie

The Wild Thornberrys Movie

2002
×
★★½
Edit this entry  
25
Rugrats Go Wild

Rugrats Go Wild

2003
×
★★½
Edit this entry  
25
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
½
Edit this entry  
17
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Edit this entry  
09
Project X

Project X

2012
×
½
Edit this entry  
08
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Haunting

The Haunting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Edit this entry  
02
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shutter

Shutter

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Edit this entry  
30
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★½
Edit this entry  
24
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1983
×
★★★
Edit this entry  
23
The Punk Singer

The Punk Singer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
17
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
07
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry