RSS feed for celestrella
  • Ocean's Eight

    ★★

  • Mirai

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Mister Rogers: It's You I Like

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • A Thousand Thoughts

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Summer of 84

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Ferdinand

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Here to be Heard: The Story of The Slits

  • Ghost Stories

    ★★★

  • SPF-18

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Company Town

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • MFKZ

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★½

  • Lu Over the Wall

    ★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • On the Beach at Night Alone

  • Flower

  • Get Out

    ★★★★

  • The Bye Bye Man

    ★½

  • Moana

    ★★½

  • In This Corner of the World

    ★★★

  • Terrifier

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Boys in the Trees

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Killing for Love

  • Lowriders

    ★½

  • The Good Neighbor

    ★★

  • The Love Witch

    ★★

  • Yoga Hosers

  • Birdboy: The Forgotten Children

    ★★★★

  • Southbound

    ★★½

  • In Their Own Words: Jim Henson

    ★★★

  • Heart of a Dog

  • The Lobster

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Amy

    ★★★★

  • I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

    ★★★★

  • The Taking of Deborah Logan

    ½

  • Love, Rosie

    ★★★

  • Before I Disappear

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Heaven Adores You

    ★★★½

  • A Long Way Down

    ★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★

  • The Punk Singer

    ★★★★

  • All Hallows' Eve

    ★★½

  • All Cheerleaders Die

    ★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★½

  • Fun Size

    ★★★

  • Stuck in Love

    ★★