• Thir13en Ghosts

    ★★★

  • Trick or Treats

    ★★

  • Let the Right One In

    ★★★★

  • The Wedding Singer

    ★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • Party Monster

    ★★★

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★★

  • Nosferatu

    ★★★

  • Halloween H20: 20 Years Later

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • Audition

    ★★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • We Are What We Are

    ★½

  • Trick

    ★½

  • Good Boy

    ★★½

  • Child's Play

    ★★