• The Curse of La Llorona

    ★★

  • Happy Together

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • Paris, Texas

    ★★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★½

  • Elevator to the Gallows

    ★★★★

  • Twilight

    ★★

  • The Vanishing

    ★★★★

  • Eyes Without a Face

    ★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★

  • Diabolique

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★