• The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Hamilton

  • The Half of It

    ★★★½

  • Mulan

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★½

  • Tootsies & The Fake

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Unforgettable

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★

  • The Forest of Love

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

  • The Woman in the Septic Tank 3: The Real Untold Story of Josephine Bracken

    ★★★★

  • John Denver Trending

  • Fuccbois

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

  • Kiss of the Rabbit God

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • In the Time It Takes to Get There

  • Irog

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

  • Rain

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Born Beautiful

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Aurora

  • Rainbow's Sunset

  • Mary, Marry Me

  • The Girl in the Orange Dress

    ½

  • Jack Em Popoy: The Puliscredibles

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

  • The Perfection

    ★★