Sort by
  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★★½

  • Smile

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Once Upon a Small Town

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Jeremy Kyle Show: Death on Daytime

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Thirty-Nine

    ★★★★★

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★★

  • Mama The Idol

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • My Teenage Girl

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Work Later, Drink Now

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Robin Robin

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Come from Away

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Road: The Tragedy of One

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Nevertheless,

    ★½

  • Bestia

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mine

    ★★★★★

  • A Week Away

    ½

  • Caroline Flack: Her Life and Death

    ★★★

  • Affairs of the Art

    ★★

  • CODA

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

  • Run On

    ★★★★★

  • Little Mix: LM5: The Tour Film

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★