Sort by
  • Glass Onion

  • Don't Worry Darling

  • Pearl

  • Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • Spree

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Act

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Favourite

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Annihilation

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

  • mother!

    ½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Now You See Me 2

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Forget Me Not

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • The Double

    ★★★★½

  • Gravity

  • Now You See Me

  • Kill Your Darlings

    ★★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★

  • Oslo, August 31st

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Submarine

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Inception

  • Shutter Island

  • 3 Idiots

    ★★★★★

  • 17 Again

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Control

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Reprise

    ★★★★½

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • Saving Face

  • Mysterious Skin

    ★★★★★

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • The Pianist