Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
The Whale

The Whale

2022
×
Edit this entry  
29
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★
Edit this entry  
08
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★½
Edit this entry  
24
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Pearl

Pearl

2022
×
Edit this entry  
04
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Edit this entry  
31
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Starshaped

Starshaped

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
12
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Party

The Party

1980
×
★★★
Edit this entry  
06
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Fallout

The Fallout

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Kids

Kids

1995
×
Edit this entry  
25
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Forget Me Not

Forget Me Not

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
After Life

After Life

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
17
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Control

Control

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Reprise

Reprise

2006
×
★★★★½
Edit this entry