• House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Count Me In

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Hysterical

    ★★½

  • kid 90

    ★★★½

  • Moxie

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Music

    ½

  • Pretend It's a City

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★

  • I Am Greta

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★★