• The Babysitter: Killer Queen

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • I've Been Afraid

    ★★★★

  • You're Bacon Me Crazy

    ★★

  • Just My Type

    ★½

  • Tom Segura: Ball Hog

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Les Petites Mains

    ★★★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Lost Girls

    ★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Downhill

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Valiant

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Klaus

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Mister America

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saria

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • The Painted Bird

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Marriage Story

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Daughter

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Maestro

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Memorable

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★½