Kyle has logged 36 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Las Vegas Bloodbath

Las Vegas Bloodbath

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Dark Harvest

Dark Harvest

1992
×
★★
Edit this entry  
28
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
Edit this entry  
28
The Man Who Laughs

The Man Who Laughs

1928
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
Edit this entry  
27
Witches in Stitches

Witches in Stitches

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Abbott and Costello Meet Frankenstein

Abbott and Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★
Edit this entry  
23
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
Ninja Zombie

Ninja Zombie

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Garfield's Halloween Adventure

Garfield's Halloween Adventure

1985
×
★★★
Edit this entry  
14
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween on Ice

Halloween on Ice

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
Edit this entry  
13
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★★
Edit this entry  
12
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hell's Ground

Hell's Ground

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★½
Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Dancing Pumpkin

The Dancing Pumpkin

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Edit this entry  
01
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry