RSS feed for Celseren

Celseren has logged 67 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Assault

The Assault

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Heaven Sent

Heaven Sent

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Caught

Caught

2015
×
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Confessions of an American Bride

Confessions of an American Bride

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The House Sitter

The House Sitter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shadow of Fear

Shadow of Fear

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hunt for the Labyrinth Killer

Hunt for the Labyrinth Killer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In My Dreams

In My Dreams

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Killer Assistant

Killer Assistant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
And Baby Will Fall

And Baby Will Fall

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
#PopFan

#PopFan

2014
×
★★
Edit this entry  
07
911 Nightmare

911 Nightmare

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Good Mistress

The Good Mistress

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red State

Red State

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cloud 9

Cloud 9

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forces of Nature

Forces of Nature

1999
×
Read the review Edit this entry