• Jackass Forever

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • The Rescue

  • No Time to Die

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

  • The Green Knight

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • A Hero

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Father

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½