• The Batman

    ★★★★

  • Anne+: The Film

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Snelle: Zonder jas naar buiten

    ★★★★

  • Pretend It's a City

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The World to Come

  • Surge

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Shirley

  • Jumbo

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

  • Recep Ivedik 6

  • The King

    ★★

  • Joker

  • The Lion King

  • Midsommar

  • Matthias & Maxime

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • La Belle Époque

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • Booksmart

  • Aquaman

    ★★½

  • Open Seas

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

  • Your Mother Should Know

  • Avengers: Infinity War

  • L'Animale

    ★★★½

  • Love, Simon

  • Red Sparrow

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Fifty Shades Freed

  • Deliha 2

  • Pitch Perfect 3

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Gaga: Five Foot Two

  • Molly's Game

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Rough Night

    ★★★★★

  • Despicable Me 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Wonder Woman

  • Baywatch

  • The Circle

  • Ghost in the Shell

  • Het Verlangen

  • Power Rangers

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast