• Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Life and Movies of Erşan Kuneri

    ★½

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • 365 Days: This Day

  • The Batman

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • The Woman in the Window

  • Nobody

    ★★★

  • Paper Lives

  • Castle Freak

  • Ethos

  • The Craft: Legacy

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Old Ways

    ★★★

  • The Swarm

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Vendors' Meeting

  • 365 Days

  • Relic

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Black Christmas

    ½

  • Last Christmas

  • Doctor Sleep

  • You've Got Murder

  • Zombieland: Double Tap

  • The Beach House

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

  • The Two Popes

  • Joker

  • It Chapter Two

  • Sijjin 6

  • Ready or Not

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Murder Mystery

  • Brother in Love

  • Parasite

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • After

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Us