• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • 365 Days

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Monica and Friends: Bonds

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • The Dirt

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Green Book

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★