Sort by

Ceres has logged 36 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nelson Freire

Nelson Freire

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hancock

Hancock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry